Człowiek z wyobraźnią... czyli ktoś to napisał.

Posted on 22:13 by


   Uwielbiamy czytać książki, mamy swoje ulubione, wypożyczamy je, dajemy je innym na różne okazje. Ale raczej nie zastanawiamy się, kim są autorzy tych perełek. Czasem na okładce jest wspomnienie lub zdjęcie autora, jednak bardziej interesuje nas to, co jest w środku. To właśnie oni są twórcami niesamowitych światów, kreatorami niezapomnianych bohaterów i posiadaczami niezwykłego talentu. Gdyby nie oni stracilibyśmy książki, a co za tym idzie wyobraźnię. Pisarz to nie zwykła osoba, on oferuje nam ucieczkę od rzeczywistości. Uczy nas marzyć. Warto coś o nim wiedzieć. :)Dzisiaj chciałam wam przedstawić Beccę Fitzpatrick.


   Autorka sagi "Szeptem", której pisanie zajęło jej 10 lat. Napisała też dwie inne książki, których nie wydano w języku polskim. Urodziła się w 1979, czyli teraz ma 34 lata. Nie lubiła szkoły podstawowej, ponieważ inne dzieci uprzykrzały jej dzieciństwo. Wymyśliła nawet opowieść ze swoją siostrą, w której zdobywała zaufanie innych dzieciaków ratując ich z wypadku szkolnego autobusu. Zaczytywała się w powieściach detektywistycznych. Kiedy obejrzała film "Miłość, szmaragd i krokodyl" z Michaelem Douglas'em zdecydowała kim będzie w przyszłości.

,,Oczywiście, myślałam, że wszyscy autorzy przeżywają podobne przygody. Lecą do Kolumbii, aby uratować siostrę z rąk gangsterów, przy okazji polując na zaginiony skarb i zakochują się w przystojnym facecie wyglądającym jak Michael Douglas, dodatkowo mając do czynienia z niebezpiecznym krokodylem."

W liceum przeżyła najlepsze lata swojego życia. Była bardzo aktywna. Jej największym marzeniem było zostanie... szpiegiem.

,,W college’u przechodziłam dość dziwny okres, kiedy chciałam zostać szpiegiem. Wyobrażałam sobie jak przeglądam tajne akta CIA i pracuję w kilkunastu, skomplikowanych aplikacjach. Myślałam, że zostając szpiegiem będę kimś tajemniczym i niebezpiecznym. Po prostu nie chciałam być kolejną dziewczyną, posiadająca stopień naukowy. A jeśli miałabym już nie zostać Jamesem Bondem w spódnicy, myśl o ustatkowaniu się i wykonywaniu typowych, domowych prac, typu odpowiadania na pytania z tele-zagadek czy wybieranie farb do pomalowania kuchni pomiędzy hiszpańską czerwienią, a tą od koloru skrzydeł biedronki, wydawało mi się również zupełnie kuszące."

W 2000 roku wyszła za mąż. Na 24 urodziny dostała od męża w prezencie kurs pisarski, wtedy zaczęła "Szeptem". Interesuje się baletem, teatrem i fotografią. Uwielbia oglądać seriale kryminalne i posiada niezliczone ilości... butów. Uważa, że jedyne co łączy ją z Norą to kręcone włosy. ;)

Tutaj możecie znaleźć wywiad dotyczący "Szeptem".

   Teraz już wiecie więcej o autorce bestselleru "New York Times". Mam nadzieję, że wam się podoba. :)

                                                                                                                          storia ;)

3 komentarze: A ty co myślisz?

 1. Czytałam "Szeptem" i bardzo mi się podobało :) Rzeczywiście pisarz to niezwykła osoba!

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo podobało mi się seria "Szeptem :)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Szeptem" jest niezłe, bardzo szybko czyta się całą serię. :) Zaskoczyłaś mnie :D Ostatnio myślałam co nowego wprowadzić na bloga i też wymyśliłam, że notki o autorach. Niesamowite ^^ Myślimy podobnie. :D
  W każdym razie,
  Pozdrawiam!
  Sherry

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.